Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı telefonlar, tabletler hayatımızın bir parçası olarak hayatın hızlılığına yetişmemizi sağlayan en önemli teknolojik gelişimler olarak ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde ortaya çıkan teknolojik gelişmeler hayatımızı kolaylaştırmamıza yararken daha hızlı çözümler üretebilmemize fırsat vermektedir. Tamda bu noktada Google şirketinin ortaya koyduğu Google maps uygulaması günlük hayatta gidilecek yerler için harita görevi görmektedir.

Google maps uygulamasının ilk hedefi kullanıcıların bir yere ulaşımı konusunda yardımcı olmak olarak ortaya çıksa da artık daha geniş bir yelpazede hizmet vermektedir. Google maps yorum hizmeti ağını genişleterek gidilen yerlerden memnuniyet seviyemizi ölçerek fikir sahibi olmamız konusunda kullanıcılarına yarar sağlamaktadır.

Google Maps Özellikleri

Teknolojik gelişmeler sayesinde hayatın daha hızlı yaşanır bir duruma gelmesine katkı sağlayan google haritalar artık herkes tarafından kullanılmaktadır. Milyonlarca insan uygulamayı telefonuna, bilgisayarına google maps uygulamasını indirerek hizmet almaktadır. Dilerseniz Google maps özellikleri neler onlardan bahsetmeye başlayalım.

Google maps uygulaması ilk olarak yön bulma fikri ile ortaya çıkan bir uygulamadır. Burada ki işleyişin ana mantığı navigasyon uyduları ile cihazlarımızın konum sinyallerini alarak gidilecek yerlerin konumlarını karşılaştırmaktır. Bu iki yer arasında kurulan konum bağı ile gidilecek yere ait ulaşım haritası belirlenir.

Günümüzde Google haritalar olmazsa olmaz adres bulma aracımız haline gelmiştir. Gidilecek yerin ismi yazılarak Google üzerinden aranır ve daha sonra bu arama sonucu konum bilgileri ile kendi konum bilgilerimiz haritada belirtilerek ulaşılacak yönler belirlenir.

Google maps bu özelliği kullanma imkânına erişmek için bireysel olarak Google maps uygulamasını akıllı telefonlara ve tabletlere indirmemiz gerekmektedir. Google maps bu işleyişin dışında sahip olunan Google kullanıcı hesaplarımız ile gidilen yerlerin olumlu olumsuz özellikleri hakkında bilgi veren paylaşımlarda bulunma fırsatı da sunar. Yapılan paylaşımlara göre daha önce o yer hakkında fikir sahibi olmayan kullanıcılar oraya ait bir fikir oluşturur.

Oku  Twitch Takipçi Hizmeti

Google haritalar ilk çıktıkları zamana göre gelişmekte olup anlık trafik halinde bulunulan durumlarda en kısa yol hesaplama, yaklaşık süre hesabı, trafik yoğunluğunun olduğu bölgeleri bildirme gibi süreç içi yapa zekâ kullanımı da yapar. Kullanılan yapa zekâ ile olası bir trafik kazası olan bölgeyi yol üstünde haritada görme fırsatına erişebiliriz. Bütün bu gelişmelerin sonucunda hayatın daha hızlı yaşanması ve anlık problemlere daha hızlı çözümler sunmak amaçlanır.

Google Maps Ne İşe Yarar?

Günümüz dünyasında hayatın içinde birçok alanda kullanılan google maps uygulamasının pekte bilinmeyen yararlarından sizlere bahsedeceğiz. Gelin isterseniz google maps ne işe yarar bu sorunun cevabını öğrenelim.

  • Google maps üzerinde toplu taşıma kullanan kişiler hat ve en yakın durak numarası öğrenebilir.
  • Bisiklet kullanan kişiler bisiklet güzergâhlarını öğrenebilir.
  • Sesli komut özelliği sayesinde sürüş sırasında konum bilgileri öğrenilebilir.
  • Street view özelliği ile 3 boyutlu sokaklarda sanal ortamda gezebilirsiniz
  • Gidilecek yerlerin engelli insanlara uygun olup olamadığını öğrenebilirsiniz.

Google Business Yorum Hizmeti İçin Tıklayınız.

Dijital Görev Türkiye'nin En Güvenilir Görev Yap Para Kazan Sitesidir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcısıdır. Buraya Kadar Geldiysen Yorum Yapmayı Unutma =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir