Günümüzde insanlar sürekli iş, gezi, seyahat gibi sebeplerle farklı zamanlarda birçok yere gitmektedir. Uzun zamandır hizmet vererek gidilecek yerler hakkında bilgi veren Google şirketinin uygulaması olan Google yerel rehberi gelin yakından tanıyalım.

Seyahat günümüzde hangi sebeple olursa olsun küreselleşen ve küçülen dünyanın olmazsa olmazlarındandır. Günlük olarak milyonlarca insan dünya üzerinde bir yerden başka bir yere giderek hayatın hızlılığına ayak uydurmaktadır.

İşte tamda bu noktada Google yerel rehber uygulaması seyahat eden kişilerin gittikleri yerler hakkında kişisel olarak resim, yorum, bilgi, anlatım ortaya koyarak bir başka zamanda oraya gidecek insanlara rehberlik etmesi açısından hizmet veren bir uygulama olarak tanımlanabilir.

Google yerel rehber olarak görev alan insanların çalışması gönüllülük üzerine kurulmuştur. Bu uygulamada görev alan kişilere bulundukları konumda yer alan restaurant, otel, eğlence yeri ve buna benzer birçok yer hakkında bilgi vermesi istenir.

Google yerel rehber olarak değerlendirme yapan kişiler değerlendirme yaptıkları yerler ile ilgili imkânlar, hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti, ulaşım kolaylığı, ücretlendirme konularında bilgiler vererek ve resimler paylaşarak oraya gitmeyi düşünen kişilere rehberlik eder.

Google yerel rehber olan kişiler gittikleri yerleri uygulama kullanıcılarına olumlu ve olumsuz özelliklerini tanıtarak yerel rehber puanı kazanırlar. Kazanılan puanlar ile Google yerel rehber seviyeleri belirlenir. Uygulamayı yeni kullanmaya ve rehber olarak hizmet vermeye başlayan kişinin seviyesi birdir. Google yerel rehber olarak ulaşılacak son seviye ise ondur.

Google yerel rehberi olarak gidilen yerler hakkında ne kadar çok yorum, bilgi, resim paylaşımı yapılırsa yerel rehber seviyeniz o kadar artış gösterecektir. Bu durumda bir yerin tüm özelliklerini öğrenmek isteyenler için danışılan yerel rehber olacaksınız.

Google Yerel Rehber Seviyeleri

Google yerel rehber uygulamasında görev alan uygulayıcıların gidilen yerler ile ilgili yaptıkları paylaşım sayısı rehberin seviyesini belirlemektedir. Google yerel rehber seviyeleri başlangıç aşaması için 1 son seviye olarak 10 dur. Bu seviyeleri hızlı bir şekilde ilerlemenin yolu yerler hakkında daha fazla yorum, bilgi, resim, düzeltme yapmaktan geçmektedir.

Oku  Görev Yaparak Para Kazanmak

Google yerel rehber seviyelerinde 4. Seviyeye ulaşıldığında yerel rehber rozeti verilerek yapılan paylaşımlarda sizin artık belli bir tecrübeye sahip olduğunuz vurgulanır. Peki, bu seviyeler arasında hangi puan aralığında hangi seviyede olacağımızı ve yapılan paylaşımlarda ne kadar puan kazanacağımız konusunu biraz detaylandıralım.

Google yerel rehber seviyelerinde yükselmek belirli bir seviyeye kadar nispeten daha hızlı olsa da son seviyelere ilerledikçe seviye atlamak için yüksek puanlara ulaşmak gerekiyor. Örnek olarak 10. Seviye yerel rehber olmak için toplam 100.000 puan kazanmak gerekmektedir.

 

Google Yerel Rehber Nasıl Puan Kazanır?

Google yerel rehber olarak hizmet veren aktif kullanıcının aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi Google yerel rehber nasıl puan kazanır sorusudur. Dilerseniz yerel rehberin hangi içerikte nasıl puan kazandığı hususunu detaylandıralım.

Google uygulamada ön plana koyduğu ana mantık ne kadar çok paylaşım yaparsanız o kadar çok puan kazanacağınıza yönelik yürüttüğü stratejidir. Bu amaç doğrultusunda rehberler değerlendirilen yer ile ilgili olarak

 • Yaptıkları her yoruma 10 puan
 • 200 karakter fazlası detaylı bir yorum yazısına artı 10 puan
 • Paylaşılan her fotoğrafa 5 puan
 • Her yapılan fotoğraf etiketlemeye 5 puan
 • Paylaşılan her videoya 5 puan
 • Kullanıcılar tarafından merak edilen sorulara yönelik verilen her cevaba 1 puan
 • Değerlendirilen yer ile ilgili ulaşım kolaylığı sağlayacak yol ekleme ile 15 puan
 • Genel bilgi ve tanıtım içeren olumlu olumsuz yönleri ortaya koyan açıklamalar için 5 puan verir.

Yukarıda sayılan paylaşımları yaparak puanınızı artırıp yüksek seviyelerde Google yerel rehber olabilirsiniz.

Google yorum hizmeti için tıklayınız.

Dijital Görev Türkiye'nin En Güvenilir Görev Yap Para Kazan Sitesidir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcısıdır. Buraya Kadar Geldiysen Yorum Yapmayı Unutma =)

Google Yerel Rehber Nedir?” yazısında 54 düşünce

 1. Merve diyor ki:

  Harika bir para kazandıran uygulama. Görevler de çok zor değil instgram görevleri var. Ödeme gerçekten yapıyorlar tavsiye ederim

 2. Eyübe diyor ki:

  Google yerel rehber gerçekten güzel bir uygulama gitcegim yerlerin ilk baş yorumlarına bakarım insanların memnuniyetini ve tavsiyesine bakar ona göre giderim

 3. İlyas diyor ki:

  Dijital Görev mükemmel bir site görevleri tamamladıktan sonra ödeme alabilirsiniz site sorunsuz bir şekilde çalışıyor güvenilir başarılı bir site teşkkürler

 4. goksel diyor ki:

  bilgilendirme için teşekkürler. Güzel bir platform. görevlerle ilgili açıklamalar bilgiler vermesi de artı bir özelliği ayrıca ödemeleri hiç geciktirmiyor.

 5. Büşra diyor ki:

  Hakikaten güzel uygulama ilk etapta biraz tereddüt ettim ama gerek uygulama içindeki bilgileri gerekse burdaki bilgileri okuyup anlayınca içim rahat etti artık gönül rahatlığıyla görev yapabileceğim teşekkürler dijital görev.

 6. Hakimbey diyor ki:

  Bu uygulama sayesinde ek gelir kazanıyorum. Basit görevleri hemen yapıp paranızı çekebilirsiniz. Kessinlikle tavsiye ederim. Teşekkürler

 7. Melekkk diyor ki:

  Yerel rehber olmak üzerine çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Belirli bir nokta hakkında bilgi verirken paylaşılan görsellerede dikkat etmek lazım.

  • Celal diyor ki:

   Çok başarılı ve kaliteli bir uygulama gerçekten boş zamanlarınızda basit görevleri yaparak güzel kazançlar elde edebilirsiniz bu uygulamayı bizlere sunduğunuz için teşekkür ederim

 8. Nurcan diyor ki:

  Gerçekten dürüst güvenilir bizlere fayda sağlayan harika bir uygulama sözünün eri aynı zamanda her şey için teşekkürler emeğinize sağlık 🙂

 9. Nurcan diyor ki:

  Aynı zamanda yerel rehber sayesinde gitmek istediğimiz yerler ve mekanlar hakkında bilgi sahibi olup daha iyi karar verebiliyoruz 🙂

 10. Tolgahan diyor ki:

  Harika bi uygulama. Çok rahat bir şekilde oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Çok fazla görev var o yüzden doya doya yapın ve kazanın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir