Merhaba arkadaşlar bu yazımızda android sahte konum değiştirme anlatacağım. Android işletim sistemi kullanan cihazlarda genellikle cep telefonu ve tabletlerde konumunuzu istediğiniz noktaya çekebilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce yapılması gereken işlemler vardır. Hem bu işlemleri hem de hangi uygulamalarını kullanacaksınız deneyimlerimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Android Konum Değiştirme ile Ne Yapabilirsiniz?

 • Whatsapp üzerinden sahte konum gönderebilirsiniz.
 • Google haritalarda konumunuzu değiştirebilirsiniz.
 • Konum izni isteyen tüm uygulamalar da istediğiniz konumu algılamasını sağlayabilirsiniz.
 • Arkadaşlık uygulamalarında konum değiştirebilirsiniz.

Bu tamamen size kalmıştır. Adım adım anlatıyoruz.

 1. Google play store üzerinden Fake GPS location uygulamasını indiriniz.

 1. Uygulama sizden izinler isteyecektir. Öncelikle cihazınızda Geliştirici Seçeneklerini açmanız gerek. Samsung cihazlar için anlatıyorum diğerleride genel olarak aynıdır.
 2. Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Bilgileri > Yapım Numarası yazan yerin üzerine 5-10 kere tıklayınız hızlı hızlı ve bu sayede Geliştirici Seçenekleri ayarlar menüsünün en altında aktif olacaktır.

 1. Geliştirici Seçeneklerine gelerek Sahte Konum Uygulaması seç seçeneği ile indirdiğiniz uygulamayı seçiniz. Artık cihazınız konum algılamak istediği zaman öncelikle bu uygulama üzerinden verilen konumu öncelikli sayacaktır.

 1. Telefonunuzun konumu açık olması gerekir. Sonra indirdiğiniz uygulamayı açınız ve harita üzerinden bir konum seçiniz. Seçtikten sonra Play tuşu var sağ alt köşede yeşil ona basınca aktif olacaktır.

Artık konumunuz değişmiştir. Ancak yapılması gereken bir ayar daha vardır. Ayarlar menüsünden Konum menüsüne giriniz. Burada her cihazda değişiklik gösterebilir, android 13 için anlatıyorum. Wifi taraması ve bluetooth taraması seçeneklerini kapatınız. Değiştirdiğiniz konumun Google tarafında da geçerli olması için Google Konum Doğruluğu seçeneğinide kesinlikle kapatmanız gerekmektedir. Sebebi Google IP adresinize bakarak size en yakın konumu atar ve değiştirdiğiniz konum işe yaramaz. Bu işlem sonrası artık android konum değiştirme işleminiz tgamamdır.

Oku  İnternetten Para Kazanma
Dijital Görev Türkiye'nin En Güvenilir Görev Yap Para Kazan Sitesidir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcısıdır. Buraya Kadar Geldiysen Yorum Yapmayı Unutma =)

Android Konum Değiştirme (Sahte Konum) Nasıl Yapılır?” yazısında 19 düşünce

 1. Emrullah Güneşler diyor ki:

  Güzel bir uygulama indirip deneyecem. Konum değiştirme aradığım bir şeydi. Uygulama güzel bir şeye benziyor

 2. goksel diyor ki:

  makalede kullanışlı bir uygulama anlatılmış. farklı uygulama anlatımlarınin daha fazla olmasıni diliyorum. teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir