Google benim işletmem sayesinde dijital dünyada pek çok firma yer alarak dünyanın her tarafındaki potansiyel müşterilerine kısa yoldan ulaşabilir. Google işletme sahiplerine sunduğu bu özellik sayesinde internet üzerinden firmaların yaptıkları iş miktarını arttırır ve müşterilerine daha kolay ulaşmalarını sağlar. Özellikle küçük ölçekli işletmeler denilen firmalar dijital dünyada belli bir görünürlük elde edebilmek amacıyla Google benim işletmem aracılığıyla rakiplerini hızlı bir şekilde eleyebilir ve iş potansiyelini istedikleri seviyeye çıkartabilir.

Google My Business olan ve Türkçeye Google benim işletmem olarak çevrilen bu uygulama sayesinde yerel işletmeler aylık ya da yıllık harcamalarından ekstra bir bütçe ayırmadan internet üzerindeki arama motorlarında potansiyel müşterilerine ulaşabilir.

Google Benim İşletmem Kullanmak Ücretli Mi?

Küçük orta ve büyük ölçekli işletmeler için devasa hizmetler sunan Google My Business uygulaması dünya çapında e-ticarete yön veren global bir yatırımdır. Google müşterilerine sunduğu bu uygulamayı tamamen ücretsiz bir şekilde piyasaya sürmüştür. İnternet üzerinden e-ticaret yaparak para kazanan herkes Google benim işletmem sayesinde ücretsiz olarak yaptığı işin reklamını diğer insanlara ulaştırabilir ve onların aldıkları hizmet hakkında fikirlerini okuyabilir.

Google benim işletmem sayesinde yapmış olduğunuz işinize görsel olarak süsleyerek de profilinizde paylaşabilirsiniz bu sayede daha fazla müşteriyi çekerek aylık ve yıllık hizmet hacminizi kısa sürede artıracaksınız. Diğer taraftan kullanıcı yorumlarınızı dikkate alarak hedef kitlenizin sizden ne beklediğini görebilir ve planınızı buna göre yapabilirsiniz. Ancak zaman zaman müşterilerden ya verdiğiniz hizmet hakkında haksız olumsuz yorumlar gelebilir. Bu gibi durumlarda Google My Business yorum silme özelliği sayesinde sizlerden bir e-mail atmanızı isteyecektir.

E-posta içeriğinde verdiğiniz hizmet ve işletmeniz ile ilgili bilgiler ile birlikte bu yorumun haksız yere niçin yapıldığını anlatan yazıyı sunmalısınız. Daha sonra Google bunu detaylı bir şekilde inceleyecek ve işletmenize yönelik yapılan haksız yorumları kısa bir süre içerisinde kaldıracaktır.

Oku  Görev Yaparak Para Kazanmak

Google Benim İşletmem Nasıl Kayıt Olunur?

Google My Business uygulamasına kayıt yaptırabilmek için Google hesabınızın olması ve işletmenizin yasal bir şekilde faaliyet göstermesi gerekir. İşletmenize ait bir gmail hesabı oluşturduktan sonra business.google.com adresine giderek bu sayfada bulunan işletme adı işletmenin telefon numarası faaliyet gösterilen alan ve işletme adresi bölümlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurup karşınıza çıkan doğrulama yöntemini seçmelisiniz. Google’ın sizden istediği onayı gerçekleştirdikten sonra artık bir My Business hesabınız oluşacaktır. Bu saatten sonra işletmeniz ile alakalı bilgilerinizi güncelleyebilir faaliyetlerinizi genişleterek müşterilerinize daha iyi hizmet sunabilirsiniz.

Google benim işletmem kullanmanın pek çok faydası vardır. Öncelikle işletme sahipleri yaptıkları faaliyetlerle ilgili müşterilerine doğrudan bilgilendirebilir. Günün hangi saatlerinde açık olduklarını ve yılın hangi tarihlerinde işletmelerin kapalı olduğunu müşterilerine Google My Business kullanılarak bilgi verebilir. Ayrıca bu uygulama sayesinde açık adreslerini müşteri profillerine ulaştırabilir.

Böylece insanların bu işletmeyi bulması ve işletme ile alakalı diğer bilgilere ulaşması daha kolay olacaktır. İşletme sahipleri müşterilerinin yaptığı yorumlara hızlı bir şekilde ulaşarak dönüş yaptığı için etkileşim de daha yoğun olacaktır. E-ticaret sitenize seo çalışmaları yapıyorsanız müşterilerinizin gösterdiği yorumlar sizin için daha önemli hale gelecektir. Hem Google benim işletmem üzerinden gördüğünüz müşteri yorumlarınızı dikkate alarak hem de dijital Dünyada varlığınızı daha da genişletebileceğiniz seo çalışmaları yaparak performansınızı olumlu yönde artırabilirsiniz.

Zaman zaman kampanyalar düzenleyerek aylık ve yıllık istatistiklerinizi artırabilir ve müşterilerinize yaptığınız kampanya hakkında bilgiler verebilirsiniz. Kısacası dijital dünyada müşterilerinize doğrudan ve kısa bir sürede ulaşmanın belki de en değerli yolu Google benim işletmem aracılığıyla istatistikleri değerlendirip akılcı hareket etmeniz olacaktır.

Dijital Görev’den Google Yorum Satın Almak İçin Tıklayınız.

Dijital Görev Türkiye'nin En Güvenilir Görev Yap Para Kazan Sitesidir. Ayrıca Hizmet Sağlayıcısıdır. Buraya Kadar Geldiysen Yorum Yapmayı Unutma =)

Google Benim İşletmem Yorum Faydaları Nelerdir?” yazısında 2 düşünce

  1. Eyübe diyor ki:

    Faydalı yorumlarda bulunarak işletmelere çok güzel faydalar ve kazançlar sağlıyoruz çok güzel bir uygulama teşekkürler

  2. Kerem diyor ki:

    Reklam veren işletme sahiplerinin daha kısa sürede istenilen kitleye doğrudan ulaşabilmesini ve faydalı sonuçlar elde etmesini sağlayan sorunsuz bir platform TEBRİKLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir